دزدگیر اماکن آژیری

کلمه ی دزدگیر خود کارکرد واقعی محصول را به خوبی روشن می سازد اما گسترش تنوع در دزدگیرها نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را ایجاد می کند. در نسل اول دزدگیرها، تنها عامل هشدار، صدای ممتد آزاردهنده ای است که دستگاه تولید می کند و از این طریق مسئولین را از ورود اشخاص غیر مجاز در یک محدوده ی مشخص تعریف شده آگاه می گردانند به این صورت که سنسور در صورت تشخیص حرکت فرمان پخش آژیر را به پنل مرکزی اعلام می کند. نصب این دزدگیرها برای افراد نزدیک به محل نصب دزدگیر کاربری دارد به عنوان مثال این دزدگیرها برای مغازه داری یا صاحب فروشگاهی که مغازه یا فروشگاه اش در طبقه ی زیرین منزل او قرار دارد، مورد استفاده است چرا که با تولید صدای آژیر  صاحب مغازه از ورود سارق یا افراد غیر مجاز به حریم مغازه آگاه می کند. این دزدگیرها از دسته دزدگیرهای آژیری هستند. دزدگیر اماکن PS50 با برند پروتکت یکی از گزینه های دزدگیر اماکن آژیری است.

دزدگیر اماکن پروتکت مدل PS100 و PS200 جزء دزدگیرهای آژیری هستند که هر کدام مشخصات و امکانات خاصی دارند. تفاوت این دو مدل در این است که دزدگیر اماکن مدل PS100 زمانی امکان برقراری تماس تلفنی با خط ثابت را خواهد داشت که با دستگاهی به اسم دیالر ست گردد اما در مدل PS200، دستگاه خود به تنهایی قابلیت برقراری تماس تلفنی و پخش صدای آژیر را دارد.

مزایای دزدگیر اماکن آژیری:

قیمت مقرون به صرفه دستگاه

معایب دزدگیر آژیری:

 • کاربری محدود
 • ضریب امنیتی پایین
 • عدم امکان کنترل از راه دور

دزدگیر سخنگو 

دزدگیر اماکن سخنگو، دسته ی دوم دزدگیر اماکن هستند که تکنولوژی پیشرفت تری در مقایسه با دزدگیرهای آژیری دارند. این دزدگیرها علاوه بر دارا بودن امکانات دزدگیرهای آژیری، امکان برقراری تماس تلفنی با شماره تلفن های تعریف شده در دستگاه را نیز دارند. ضبط پیام صوتی و پخش آن در هنگام تماس تلفنی یکی دیگر از مزایای این دستگاه ها است. 

کاربری این دزدگیرها در اماکن مسکونی و تجاری بسیار گسترده است

مزایای دزدگیر اماکن سخنگو

 • قیمت مناسب
 • برقرای تماس تلفنی
 • اپراتور سخنگوی فارسی

معایب دزدگیرهای سخنگو

 • محدود بودن امکانات امنیتی
 • قطع ارتباط از طریق قطع تلفن
 • عدم کنترل از راه دور

دزدگیرهای سیم کارتی

این محصولات را می توان نسل جدید دزدگیرهای اماکن معرفی کرد. مهم ترین تفاوت آن با سایر مدل ها، برقرای تماس تلفنی سیم کارتی و امکان کنترل دستگاه از راه دور است بدین صورت که به راحتی می توان از طریق تماس تلفنی یا اپلیکیشن اندروید تعبیه شده برای دزدگیرهای سیم کارتی، دستگاه را روشن و خاموش نمود.

این مدل برای مکان هایی که خط ثابت تلفن وجود ندارد، بسیار کاربردی می باشد.

مزایای دزدگیرهای سیم کارتی :

 • امکان برقراری تماس سیم کارتی در مکان هایی که دسترسی به خط ثابت وجود ندارد.
 • امکان کنترل دستگاه از راه دور
 • ضریب امنیتی بالا
 • کنترل وسایل برقی توسط دزدگیر
 • اپلیکیشن اندروید جهت کنترل ساده تر دستگاه

انواع لوازم جانبی دزدگیر اماکن :

 • تلفن کننده دزدگیر اماکن

یکی از مهم ترین اجزای پکیج دزدگیر اماکن، تلفن کننده ها هستند که نقش اصلی را دارند. تلفن کننده در دو دسته ی کلی تلفن کننده معمولی و تلفن کننده سیم کارتی قرار می گیرد .

تلفن کننده معمولی : عملکرد تلفن کننده های معمولی به این صورت است که در هنگام بروز خطر تنها از طریق خطوط ثابت شهری با شما تماس گرفته و صدای آژیر یا پیام ضبط شده در دستگاه را پخش خواهند کرد .

تلفن کننده سیم کارتی : در مدل سیم کارتی این دستگاه ، دو راه تماس خط ثابت و سیم کارت وجود دارد که در صورتی قطعی هر کدام از راه های تماس گزینه های دیگری برای برقرای تماس وجود دارد.

 • انواع سنسور دزدگیر

سنسورهایی که در پکیج دزدگیر اماکن قرار می گیرد انواع مختلف دزدگیر حرکتی هستند هر کدام با توجه به مشخصاتی که دارند در موقعیت های مکانی مختلف استفاده می شوند. این قطعه از طریق استراتژی مرتبط با خود، حرکات را تشخیص می دهد و با ارسال پالس به مرکز انتقال سبب فعال شدن دزدگیر می شود.

 

سنسور مادون قرمز یا PIR : سنسورهای PIR با تابش امواج مادون قرمز، منبع گرمایی در محیط را تشخیص داده و فرمان آژیر و تماس را به مرکز کنترل اعلام می کند.

سنسور ماکروویو: سنسور های ماکروویو از حساس ترین و گران قیمت ترین نوع چشمی دزدگیر محسوب می شوند که برگرفته از حواس خفاش عمل می کند به این صورت که با ارسال موج به اجسام مختلف در محیط، یک تصویر می سازد که در صورت برهم خوردن تصویر، وجود یک تغییر در محیط را تشخیص می دهند و فرمان فعال شدن دزدگیر را به مرکز کنترل اعلام می کند.

سنسور وزنی : این سنسورها در هنگام حرکت اجسام، ابعاد آن را تخمین می زنندو اجسام کوچک و حیوانات را نادیده می گیرند. این سنسورها برای مکان های بزرگ نظیر کارگاه ها و فضای باز مناسب هستند.

سنسور بین درب یا مگنتی : شکل ظاهری این سنسورها بدین گونه است که یک قسمت روی درب و یک قسمت آن روی چارچوب قرار می گیرد و در صورت باز شدن درب، حال مغناطیسی سنسور از بین رفته و رله دستگاه فعال می گردد و فرمان فعال شدن دزدگیر به مرکز کنترل انتقال می یابد.

سنسور ارتعاشی :برای مکان هایی که امکان تخریب دیوار وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

پدال دزدگیر: این قطعه شبیه پدال خودرو است که در زیرپا قرار گرفته و در صورت بروز خطر با فشار آوردن به این پدال دزدگیر فعال می گردد.

 • ریموت دزدگیر اماکن

ریموت ها شبیه کنترل های کوچکی هستند که جهت فعال سازی و غیر فعال کردن دزدگیر مورد استفاده قرار می گیرند.  

 • بلندگو و جعبه بلندگو

پک دزدگیر اماکن پروتکت مدل PG+

اقلام موجود در پکیج

 • تلفن کننده سیم کارتی
 • دو عدد ریموت
 • یک عدد باتری
 • بلندگو و جعبه بلندگو
 • چشم با سیم یا بی باسیم

مشخصات پک سیم کارتی PG+

پک دزدگیر اماکن سیم کارتی PG+ دارای قابلیت هشدار از طریق خط تلفن ثابت و سیم کارت است. از مزیت های مهم این پک امنیتی، کنترل کامل سیستم از راه دور است یعنی به راحتی می توان با خط سیم کارت یا اپلیکیشن، دزدگیر را روشن یا خاموش نمود.  

این پک حفاظتی دارای اپلیکیشن اندروید است بنابراین کنترل آن به راحتی انجام می گیرد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد پک سیم کارتی PG+ این است که در مکان هایی که خط تلفن ثابت وجود ندارد، از خط سیم کارت استفاده می کند.

پک دزدگیر سیم کارتی PG+ بهترین گزینه برای اماکن مسکونی و تجاری نیز هست چرا که به خاطر قابلیت پشتیبانی از خط سیم کارتی از ضریب امنیتی بالایی برخودار بوده و به راحتی از طریق اپلیکیشن گوشی های اندرویدی قابل کنترل است .

دزدگیر اماکن

امنیت بالای پک دزدگیر PG+

علت اینکه مزیت بالا بودن امنیت در این سری از سیستم ها بیان می شود این است که به عنوان مثال زمانی که سارقین وارد یک محیط مسکونی و تجاری می شوند، اولین اقدام آن ها قطع تلفن ثابت خواهد بود بنابراین اگر در چنین شرایطی از این پک امنیتی استفاده کرده باشید، تلفن کننده از طریق پیامک خط سیم کارتی به شما اعلام هشدار می کند.